Dvorana Glazbene škole Franje Kuhača, 27. travnja 2019. u 19 sati

1. W. A. Mozart: Sonata u C-duru, KV 330, Allegro moderato

Eva GORETA (2007.) Hrvatska
1. nagrada u A kategoriji

2. B. Bartók: Schweinehirtentanz

Viktória KÁDÁR (2009.) Mađarska
1. nagrada u A kategoriji

3. W. A. Mozart: Sonata u D-duru KV 284, Allegro

Natali RUŽIĆ (2006.) Hrvatska
1. nagrada u B kategoriji
Diploma I. Švarc za najbolju izvedbu skladbe J. S. Bacha

4. R. Schumann: Widmung, S. 566

Daniyl TYURIN (2007.) Rusija
1. nagrada u B kategoriji

5. L. van Beethoven: Sonata u B-duru op. 22, Allegro con brio

Stipe PRSKALO (2003.) Hrvatska
1. nagrada u C kategoriji
Diploma I. Švarc za najbolju izvedbu skladbe J. S. Bacha

6. Gounod-Liszt: Valcer iz opere Faust, S. 407

Zvjezdan VOJVODIĆ (2003.) Hrvatska
1. nagrada u C kategoriji
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu hrvatskog skladatelja u C kategoriji
Nagrada EPTA-e Hrvatska

7. D. Pejačević: Impromptu, op. 32b

Mia PEČNIK (2000.) Hrvatska
Nagrada Dora Pejačević za najbolju izvedbu skladbe D. Pejačević

8. A. Skrjabin: Sonata-fantazija u gis-molu, op. 19

Olga IVANENKO (2004.) Rusija
1. nagrada u D kategoriji
Diploma Jurica Murai za najbolju izvedbu Haydna, Mozarta ili Beethovena
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu hrvatskog skladatelja u D kategoriji

9. F. Chopin: Scherzo u cis-molu, op. 39, br. 3

Rose McLACHLAN (2002.) Velika Britanija
1. nagrada u C kategoriji
Diploma Jurica Murai za najbolju izvedbu Haydna, Mozarta ili Beethovena
Apsolutna pobjednica

 

Apsolutna pobjednica za najbolji plasman u svim kategorijama:

Rose McLACHLAN
Ujedinjeno kraljevstvo

Nagrada EPTA-e Hrvatska

Zvjezdan VOJVODIĆ
Hrvatska

Od 23. do 27. travnja 2019. u Glazbenoj Školi Franje Kuhača održat će se 11. EPTA – Međunarodno natjecanje mladih pijanista Dora Pejačević. Na svečanom otvorenju u Arheološkom muzeju 23.travnja u 19.30 sati nastupiti će KostandinTashko, pobjednik posljednje EPTA-e održane 2017.

Ukupno ima 49 prijavljenih natjecatelja iz 13 zemalja; Hrvatska (31) Slovenija (3), Rusija (3), Estonija (2), Srbija (2), Kina/Hrvatska (1), Mađarska, (1), Bosna i Hercegovina (1), Ukrajina (1), Bugarska (1), Estonija (1), Engleska (1) i Italija (1).

Natjecanje će pratiti Ocjenjivački sud (abecednim redom) u sastavu:
Goran Filipec (Hrvatska)
Ida Gamulin (Hrvatska)
Marco Giovanetti (Italy)
Oliver Kern (Germany)
Natalia Trull (Russia)

 

Osijek, 23. - 27. travnja 2019.

Koncert otvorenja 23. travnja 2019.

Mjesto održavanja Natjecanja:

Glazbena škola Franje Kuhača Osijek
Trg Sv. Trojstva 1
HR - 31000 Osijek
Tel: +385 (0)31 211 422, 211 064

Informacije:

Glazbena škola Franje Kuhača Osijek
Trg Sv. Trojstva 1
Tel: +385 (0)31 211 422, 211 064
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Nagrade

1. nagrada nije dodijeljena
2. nagrada (20.000 kn) Aleksandar Raos (Srbija)
3. nagrada (10.000 kn)  Ivan Vihor Krsnik Čohar (Hrvatska ) i Vasyl Kotys (Ukrajina)
4. nagrada (4.000 kn)  Junichi Ito (Japan)
5. finalist  Yurika Kimura (Japan)
6. finalist  Dmitry Yudin (Rusija)

Posebne nagrade / Special Awards

Dmitry Yudin (Rusija) - Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe hrvatskog autora Borisa Papandopula
Ivan Vihor Krsnik Čohar (Hrvatska) - Nagrada Dubrovačkog simfonijskog orkestra najbolje plasiranom hrvatskom natjecatelju (Koncert s DSO)
Aleksandar Raos (Srbija) - Nagrada Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije (Koncert sa SO HRT)
Aleksandar Raos (Srbija) - Nagrada publike